Șoferii care merg, sâmbătă, spre stațiunea Băile 1 Mai trebuie să se pregătească pentru restricții de trafic. Primăria Sânmartin a anunțat că au început lucrările de asfaltare a drumului de acces în stațiune dinspre Inelul Metropolitan.

Pentru ca lucrările să se desfășoare în condiții bune, sâmbătă, 27 iunie, circulația va fi oprită complet pe tronsonul dintre Inelul Metropolitan și Ștrandul cu Valuri.
Primăria Sânmartin îi roagă pe conducătorii auto să aleagă alte trasee până la finalizarea lucrărilor.

Asfaltarea acestui drum face parte din lucrările de îmbunătățire a accesului în zona Băile 1 Mai, una dintre cele mai vizitate stațiuni din județ. În ultimul an, autoritățile au anunțat că această legătură rutieră are rolul de a fluidiza circulația și de a oferi un acces mai ușor spre stațiune și spre viitorul Aquapark din Sânmartin.
Crina Dobocan


