Oradea Transport Local anunță modificări pentru cei care circulă cu autobuzul de pe linia 15. Noile schimbări intră în vigoare de luni, 29 iunie 2026.
Pe traseul acestei linii va fi introdusă o stație nouă pe bulevardul Magheru, la numărul 22, pe direcția de mers spre Piața Cetății.
Tot din aceeași zi, programul de circulație pentru zilele lucrătoare din perioada vacanței va avea și o cursă suplimentară. Autobuzul va pleca din Piața Cetății la ora 15:30, iar returul din Podgoria este programat la ora 15:55.
Crina Dobocan

